Zasas pagasts
Erasmus logo

 

No 2022.gada 27. līdz 29.septembrim projekta koordinatore Līva Stašule, Zasas vidusskolas skolotājas Linda Brūvere un Baiba Gabranova piedalījās Erasmus+ pirmsskolas projekta “The Knowledge of Languages – a World without Borders”/“NO BORDERS” (2020-1-LV01-KA201-077558) starptautiskās darba grupas sanāksmē Čehijā, Kunštates pilsētā, ko organizēja mūsu projekta čehu partneri LESNÍ MATEŘSKÁ ŠKOLA JELÍNEK. Uz Čehiju devāmies jau 26.septembrī, - sākumā lidojām uz Vīni, tad autobusā braucām uz Čehijas otru lielāko pilsētu Brno, līdz beidzot ar vilcienu nokļuvām gandrīz līdz savam galamērķim. Čehu partneri mūs nogādāja uz viesnīcu “Hotel Rudka” Kunštates pilsētā, kur mūs gaidīja patīkama atkalredzēšanās ar projekta partneriem no Čehijas, Turcijas un Rumānijas, kā arī pirmā satikšanās klātienē ar norvēģu partneriem.

27.septembrī uzsākām pirmās darba dienas aktivitātes kopā ar projekta partneriem: devāmies uz pirmsskolas izglītības iestādi LESNÍ MATEŘSKÁ ŠKOLA JELÍNEK (meža bērnudārzs “Briedītis”), kur iepazināmies ar šīs pirmsskolas izglītības iestādes ideju, vidi, telpām, pedagogiem, bērnu dienas ritmu un aktivitātēm, kurām mums bija iespēja sekot un darboties līdzi. Šajā bērnudārzā bērni praktiski visu dienu (vidēji 5 līdz 6 stundas) pavada svaigā gaisā, nevis tikai darbojoties dabai draudzīgā vidē, bet arī nostiprinot savu veselību un imunitāti, atrodoties dabā, attīstot savu radošumu, caur sajūtu pieredzi jau no agrīnas bērnības iepazīstoties ar reālo dzīvi līdz ar tās riskiem, kā arī apgūstot tādas pamatvērtības kā drosme, atbildība, izpalīdzība, līdzjūtība un citas. Darbojoties dabā, bērni jūtas patiesi attaisīti un laimīgi.  

1.diena

Tajā pašā dienā apmeklējām arī valsts bērnudārzu State Kindergarten Kunštat, kur iepazināmies ar bērnudārza struktūru, grupu sadalījumu, dienas kārtību un aktivitātēm. Turpinājumā nedaudz iepazinām Kunštates pilsētu un atgriezāmies viesnīcā.

28.septembrī devāmies kultūrvēsturiskā braucienā uz Punkvas alu Morāvijas apgabalā. Pēc tam atgriezāmies viesnīcā un viesnīcas konferenču zālē vērojām prezentāciju par Čehijas izglītības sistēmu: par eksperimentālās apmācības būtību, valsts un meža bērnudārziem, vērtībām pirmsskolas izglītībā, kā arī diskutējām par projekta ietvaros topošā metodiskā materiāla saturu un struktūru.    

diena 2
diena_2_

Arī trešā projekta darba diena 29.septembrī iesākās pirmsskolas izglītības iestādē LESNÍ MATEŘSKÁ ŠKOLA JELÍNEK, kur iepazināmies ar Sv.Mihaela dienas atzīmēšanas tradīcijām bērnudārzā un bērnu aktivitātēm, kurām aizrautīgi dzīvojām līdzi. Pēcpusdienā viesnīcas Rudka Hotel konferenču zālē piedalījāmies projekta vadības sanāksmē, kur apspriedām projektā līdz šim paveikto; strādājām pie detalizētas projekta intelektuālo rezultātu – metodiskā materiāla “Kā apgūt pirmos vārdus svešvalodā?”  un projekta mājaslapas satura un struktūras apspriešanas un izstrādes, kā arī vienojāmies par turpmāk veicamajiem darbiem un apspriedām turpmākos plānus attiecībā uz projekta noslēguma sanāksmi Norvēģijā. Tajā pašā vakarā piedalījāmies projekta starptautiskās darba grupas sanāksmes noslēguma vakariņās viesnīcā Rudka Hotel, kur saņēmām arī sertifikātus par piedalīšanos projekta darba grupas aktivitātēs. Paldies visiem projekta partneriem, it īpaši čehu partneriem, par radošo atmosfēru un lielisko pieredzi, ko ieguvām!

diena 3

30.septembrī devāmies atpakaļceļā no Čehijas: pēc gariem braucieniem visas dienas garumā un vairākkārtējas dažādu transporta līdzekļu nomainīšanas, vēlu vakarā atgriezāmies Latvijā, uzkrājuši iedvesmu un enerģiju turpmākajām projekta aktivitātēm.

Tagad, rudens un ziemas mēnešos, priekšā nozīmīgs darbs, lai praktiski testētu un pilnveidotu metodisko materiālu visu partneru pirmsskolas izglītības iestādēs, lai pilnveidotu projekta mājaslapu, kā arī izvērtētu paveikto un iesaistītos projekta rezultātu izplatīšanā.

Projekta “The Knowledge of Languages – a World without Borders” mērķis – integrētā veidā veicināt interesi par svešvalodu apguvi bērniem pirmsskolas izglītības iestādēs, veicināt vecāku interesi un iesaisti bērnu izglītības procesos, kā arī iegūt un dalīties pieredzē par svešvalodu apguvi projektā iesaistītajās valstīs.

Projekta realizācijas laiks: 01.11.2020 – 30.04.2023. Projekta kopējās izmaksas sastāda 109 912,00 EUR, tai skaitā Zasas vidusskolas budžeta daļa – 30 475,00 EUR. Erasmus+ programmā projektu 100% līdzfinansē Eiropas Savienība

Informāciju sagatavoja:

Zasas vidusskolas skolotāja Baiba Gabranova, foto no personīgā arhīva