“Labais mirklis” ir apzināti izvēlēts teksta formāts, kurā teju huligāniskām metodēm tiek aprobēti un pārskatīti dažādu autoru teksti, lielākoties dzeja. Konkrēta brīža skaidra fiksācija un apzināta konstruēšana pārceļ uz virtuālu vietu, sajūtu, situāciju – labo mirkli.

Trešdien, 4. augustā, Aknīstē, ielūdzam uz tikšanos ar Sansusī labklājības rezidenču programmas māksliniecēm Ievu Saulīti un Sabīni Šnē.

Mākslinieču jaundarbs “Labais mirklis” ir divdaļīgs, 19.00 sarunu iesāksim pie Aknīstes lielformāta ekrāna, Skolas ielā 7, bet aptuveni 19.20 kopā dosimies uz tā saukto Pasta parku.

“Labais mirklis” ir apzināti izvēlēts teksta formāts, kurā teju huligāniskām metodēm tiek aprobēti un pārskatīti dažādu autoru teksti, lielākoties dzeja. Konkrēta brīža skaidra fiksācija un apzināta konstruēšana pārceļ uz virtuālu vietu, sajūtu, situāciju – labo mirkli.

Darbi tiek veidoti, kopā ar Aknīstes un tās apkārtnes iedzīvotājiem, lasot, apspriežot un vizuāli attēlojot dažādu paaudžu latviešu dzejnieku darbus, kā arī iekļaujot Aknīstes cilvēku pašradītos dzejoļus. Darbu autori ir visi iesaistītie, neizceļot kādu konkrēti.

Labo mirkļu tekstu kolāžas no 3. augusta būs apskatāmas Aknīstes “Pasta parkā”, Strādnieku, Krasta, Jauniešu un Pasta ielu ielokā. Saistīts video darbs, kas veidots, iedvesmojoties no paralēli tapušajiem vizuālajiem darbiem, būs ik pa laikam, bet ilgstoši aplūkojams informatīvajā lielformāta ekrānā pie Aknīstes pašvaldības, Skolas ielā 7.

Ieva Saulīte (1984) ir māksliniece un kuratore. Studējusi tēlniecību Latvijas Mākslas akadēmijā un Kenterberijas Radošu mākslu universitātē, radošajā darbībā izpaužas starpdisciplināri, apvienojot dažādu tehniku un mediju sniegtās iespējas, radot instalācijas un objektus. Kā primāro savas daiļrades uzdevumu māksliniece uzsver vēstījumu paušanu, kas skar tādas tēmas kā cilvēka ķermenis, personība, atmiņas, to mijiedarbība ar ārpasauli un sociālo vidi.

Sabīne Šnē (1996) ir māksliniece un šobrīd maģistrantūras studente Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Piedalās izstādēs un radošos projektos gan Latvijā, gan ārvalstīs. Savā radošajā darbībā viņa konstruē stāstus, kuros pievēršas dzīves jēdzīgajām un nejēdzīgajām lietām, kas veidojas cilvēku veikto darbību un paradumu rezultātā. Mākslas darba ideja diktē gala formātu un izvēlētos materiālus, tomēr pārsvarā māksliniece veido animācijas un digitālus zīmējumus.

Pasākumā jāievēro valstī noteiktos Covid 19 drošības noteikumus.

Tikšanās laikā tiks fotogrāfēts un filmēts, iegūtie vizuālie materiāli var tikt izmantoti publiskošanai.

Pasākumu finansiāli atbalsta VKKF un Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.